Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Materiały, strony i portale edukacyjne

Materiały ćwiczeniowe dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym /kliknij na poniższą grafikę/

Materiały ćwiczeniowe dla uczniów z niepełnosprawnością dostosowane do podstawy programowej /kliknij na poniższą grafikę/

Porozmawiajmy. Poczytajmy. O koronawirusie z dziećmi...

Dlaczego szkoła jest zamknięta? Dlaczego muszę być w domu? Co to znaczy „koronawirus”? Boję się go! Nie chcę go!

Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci? Jak rozmawiać? Jak pomagać wyciszyć Ich obawy, strach przed tym, co groźne – bo przecież dzieci odczuwają niepokój dorosłych i nienaturalną, trudną, obecną sytuację.

Porozmawiajmy zatem o koronawirusie. Staranne mycie rąk jest bardzo ważne, ale istotne jest także przekazywanie informacji w możliwie przystępnej formie oraz rozmawianie o doświadczanych emocjach. A może warto wykorzystać do tego celu lekturę? Książka, opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz, może okazać się pomocna. Oceńcie Państwo po przeczytaniu.

(Mała instrukcja korzystania z naszej strony: zawsze, zatem i teraz, możesz kliknąć na tytuł (niniejszy to: "Porozmawiajmy...") - treść i grafika ukażą się wówczas na większej przestrzeni. Następnie kliknij na grafiki, powiększą się nieco. Uwaga! Książkę w pdf otworzysz, klikając na grafikę/okładkę, zaraz po wejściu na tę stronę, bez przekierowywania. A teraz czas na wspólne czytaniesmile.

Marzena Gołębiowska

    

 

     

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ!

Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci. WYDAWNICTWO OLESIEJUK

 

Niespodzianka! Lubicie słuchać i oglądać? WYDAWNICTWO OLESIEJUK udostępnia książkę w formie animacji. Czyta Pani Magdalena Gościmska.