Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

„Iskierka przyjaźni 2018/2019” – czwarte spotkanie integracyjne z uczniami z SP nr 73 „Zwierzę naszym przyjacielem”

Sympatycy świata przyrody potwierdzą, że zwierzęta mogą być przyjaciółmi człowieka. A co o tym myślą dzieci? Kto i w jakich sytuacjach może pomóc człowiekowi? Czy zwierzęta leśne można oswoić? A jeśli już mamy ulubione zwierzę domowe, to jak należy o nie dbać? Znaleźć odpowiedzi na te ważne pytania pomagał uczniom, zaprzyjaźniony ze Szkołą przy ul. Tarchomińskiej, Pan Jan Kołodziejewski.

W dniu 18 marca 2019 roku, Pan Janek, we współpracy z Panią Marzeną, poprowadzili zajęcia z edukacji przyrodniczej, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIc, uczniowie klasy IIIa, Pani Nella, Pani Ania, Pani Dorota, Pan Mateusz oraz Pani Monika i uczniowie z klasy IVc ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73. Uczniowie z obydwu szkół przygotowali się do lekcji starannie. Wybrali zdjęcia swoich ulubieńców i opracowali krótkie wypowiedzi na ich temat. Łukasz i Marika z klasy IVc z SP nr 73 pokazali swoje domowe zwierzaki, każdy z uczniów klasy IIIc pod kierunkiem Pani Nelli wybrał zwierzę, które szczególnie go interesuje, natomiast uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem Pana Mateusza zespołowo uznali, że pies i gołąbek zasługują na ich sympatię.

Na zakończenie lekcji uczniowie obejrzeli pokaz multimedialny o przyjaźni dzieci ze zwierzętami, a w nagrodę za zaangażowanie i aktywność, Pan Janek podarował dzieciom kolorowe ilustracje zwierząt.

Dziękujemy Panu Jankowi za przekazywanie wiedzy i kształtowanie wrażliwości przyrodniczej podczas zajęć integracyjnych.

Marzena Gołębiowska