Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Filtr

Idziemy do ZOO!

Ciepło zbliżającego się lata zachęciło nas ostatecznie do zwiedzenia jednego z najsłynniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Razem z naszymi podopiecznymi, odpowiednio przygotowanymi na słoneczną pogodę wyruszyliśmy odwiedzić niezwykłe nosorożce, skoczne małpy, wielkie koty, a nawet najdziwniejsze owady, do których zbliżyć się mogli tylko najodważniejsi – co dla naszych dzielnych maluchów nie stanowiło żadnego

...

Teatr Baj

W piątek 7 czerwca w ramach programu „Cała Polska Czyta Dzieciom” razem z dziećmi z przedszkola wybraliśmy się do Teatru Baj na przedstawienie pt. „Ra – dość”.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W dniu 3 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia Dyrekcja, nauczyciele, asystenci oraz pozostali pracownicy w sposób szczególny pokazali, że nasi podopieczni są bardzo ważni.

Czytające przedszkole

Od września 2018 nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Na terenie przedszkola realizowany jest program czytelniczy „Czytające przedszkole” w ramach którego nauczyciele w swoich oddziałach czytają dzieciom bajki przez 20 min dziennie.

Dzień Wiosny

21 marca dzieci z Przedszkola uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę. Do jej nadejścia przedszkolaki przygotowywały się już od dawna, wzbogacając swoje przyrodnicze kąciki nowymi roślinkami, które pod baczną obserwacją powoli kiełkowały w naszych salach. W końcu jednak nadszedł dzień radosnego przywitania nowej pory roku i pożegnania starej.

Wiosna w Parku Skaryszewskim

W przeddzień wizyty Pani Wiosny w naszym przedszkolu, dzieci z oddziału piątego wybrały się na wycieczkę do Parku Skaryszewskiego w celu obserwacji oznak wiosny. Wszyscy zgodnie potwierdzili nadejście wiosny.

„Iskierka przyjaźni 2018/2019” – czwarte spotkanie integracyjne z uczniami z SP nr 73 „Zwierzę naszym przyjacielem”

Sympatycy świata przyrody potwierdzą, że zwierzęta mogą być przyjaciółmi człowieka. A co o tym myślą dzieci? Kto i w jakich sytuacjach może pomóc człowiekowi? Czy zwierzęta leśne można oswoić? A jeśli już mamy ulubione zwierzę domowe, to jak należy o nie dbać? Znaleźć odpowiedzi na te ważne pytania pomagał uczniom, zaprzyjaźniony ze Szkołą przy ul. Tarchomińskiej, Pan Jan Kołodziejewski.

Zawody sportowe

Dnia  01.03 odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Aktywności Motorycznej. Były to pierwsze zawody z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych pod szyldem Olimpiad Specjalnych. Wszyscy mieli do pokonania sprawnościowy tor przeszkód składający się z różnych aktywności.

Spotkanie z Borsukiem

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziła tajemnicza postać z asystentką w pełnym umundurowaniu policyjnym. Był to jedyny w swoim rodzaju Borsuk, który pracuje na Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Bal karnawałowy

W poniedziałek 18 lutego nasze przedszkolaki miały swój pierwszy bal karnawałowy. Wszyscy bawili się przy rytmach wesołej muzyki, przeplatanej zabawami i korowodami.