Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Dzień Wiosny

21 marca dzieci z Przedszkola uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę. Do jej nadejścia przedszkolaki przygotowywały się już od dawna, wzbogacając swoje przyrodnicze kąciki nowymi roślinkami, które pod baczną obserwacją powoli kiełkowały w naszych salach. W końcu jednak nadszedł dzień radosnego przywitania nowej pory roku i pożegnania starej.

W pierwszy dzień wiosny dzieci ubrane na zielono przybyły do przedszkola w wesołych nastrojach. Wszystkie razem, ze swoimi wychowawcami zebrały się na placu zabaw – aby zgodnie z tradycją pożegnać Panią Zimę i Marzannę. Następnie piosenką powitano nową porę roku, która jako Pani Wiosna przyjechała do nas na hulajnodze w towarzystwie bociana. Przywitaliśmy ją kolorowymi wstążkami, z uśmiechem i tańcem, po czym rzuciliśmy się w wir wiosennych gier i zabaw. Na koniec wyruszyliśmy barwnym korowodem razem z Panią Wiosną, poszukując pierwszych oznak jej nadejścia na naszym szkolno-przedszkolnym podwórku. W ten sposób wszystkie dzieci wyraziły radość z nadejścia nowej pory roku.

Agnieszka Chojnacka