Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Europejski Tydzień Autyzmu 1 - 7 grudnia

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 6 w Warszawie Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem.

Podczas Europejskiego Tygodnia Autyzmu w sali gimnastycznej została zaprezentowana prezentacja multimedialna poszerzająca wiadomości na temat autyzmu dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Pani Dyrektor Ewa Warszewska przywitała wszystkich zgromadzonych i uroczyście otworzyła Europejski tydzień Autyzmu. Po prezentacji multimedialnej wszyscy zgromadziliśmy się i utworzyliśmy symboliczną literę „A”. Następne dni obfitowały w zabawy na niebiesko „Sensoplastyka na niebiesko” i „Niebieski tor przeszkód”. Każda z klas wykonała pracę plastyczną związaną z tematyką autyzmu.

Hanna Pieńkowska, Magdalena Książek