Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Filtr

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 19.06.2019 w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając  wszystkich zgromadzonych. Część artystyczną otworzył występ przedszkolaków, które wystąpiły w inscenizacji muzyczno - ruchowej  zatytułowanej „Taniec Piratów”. Następnie pożegnaliśmy „zerówkowiczów” odchodzących do innych szkół.

Mały Przyjaciel Warszawy - odznaka 2019'

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy Ia i klasy Id uczestniczyli w projekcie edukacji varsavianistycznej. Wytrwale i wspaniale realizowali zadania pod kierunkiem Pań: Marzeny Gołębiowskiej, Katarzyny Michałek i Justyny Maciak – Drabikowskiej.

„Czytanie zbliża” 2018/2019

Idea, zainicjowanej przez Panią Irenę Koźmińską w 2001 roku ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, jest upowszechniana w naszej szkole od wielu już lat. Realizując projekt „Czytanie zbliża”, promujemy świadomość społeczną, dostrzegającą bardzo ważną rolę czytania w rozwoju dziecka.

Poznajemy zawód – fryzjer

Jak nazywa się osoba, która w wierszyku mówi: „Zaraz panią się zajmiemy. Tu skrócimy, tam przytniemy, poprawimy odrobinkę. Proszę dać mi jedną chwilkę”? Eliza, Matvii i Janek także chcieli dowiedzieć się, o przedstawicielu jakiego zawodu jest ta zagadka. Wybraliśmy się zatem na poznanie pewnego miejsca pracy. Poniedziałkowe przedpołudnie, 17 czerwca 2019 roku, okazało się być słoneczną i odpowiednią porą

...

Wycieczka szkolna

W tym roku wycieczka szkolna cieszyła się wielkim zainteresowaniem, dlatego uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Uczniowie klas młodszych Ia, Ic, Id i IIa w dniu 11 czerwca 2019 roku odwiedzili Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie, a klasy starsze 13 czerwca 2019 roku. Dla niektórych uczniów klas pierwszych była to pierwsza daleka wyprawa poza mury szkoły.

Finał Przeglądu Działalności Artystycznej Środowisk Nieprzetartego Szlaku

10 czerwca w Wawerskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Przeglądu Artystycznego Środowisk Nieprzetartego Szlaku pod hasłem „Z Przyjaciółmi można więcej”. W trakcie tej niezwykłej imprezy, odbyła się też w ceremonia przekazania przez Kanclerza – Marka Michalaka (były Rzecznik Praw Dziecka) w asyście Herolda, dzieci i młodzieży najsłoneczniejszego z odznaczeń na świecie - Orderu Uśmiechu dla Pani prof. zw.

...

Literackie spotkanie z Panem Szymonem Góralczykiem

Dzięki zaproszeniu, otrzymanemu od Pani Marylki z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 8, przy ul. Ząbkowskiej, Lila, Adrian, Jeremi i Bartek, w dniu 6 czerwca 2019 roku uczestniczyli w interesujących zajęciach czytelniczych, podczas których utwory Marii Kownackiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima interpretował Pan Szymon Góralczyk.

Poznajemy zawód – bibliotekarz w bibliotece publicznej dla dzieci

Wiosną, uczniowie klasy Ia i Id wyruszyli na poznanie nowego miejsca w najbliższej okolicy. Jakiego? Aby się tego dowiedzieć, wystarczyło rozwiązać zagadkę: „Tam, gdzie pójdziemy, wiele książek na Was czeka. Bardzo ciekawych, czasem zupełnie nowych. To miejsce, gdzie mieszkają książki nazywa się?…”. Tak. Oczywiście. Biblioteka.

XII Piknik Rodzinny

Za nami kolejny Piknik Rodzinny. O tyle wyjątkowy, bo po raz pierwszy zorganizowany w zespole szkolno-przedszkolnym. Do wspólnego świętowania Dnia Dziecka, minionego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca dołączyły dzieci z przedszkola wraz z rodzinami.