Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W listopadowy poniedziałek Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło akcję z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Sensoryczna Praga

Tego, że miasto można poznawać wszystkimi zmysłami, nasi uczniowie doświadczali podczas zajęć „Praga pełna zmysłów”, zrealizowanych w Publicznej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 8, przy ul. Ząbkowskiej. 

W krainie bajek

75-lecie Studia Filmów Rysunkowych – wystawa w Centrum Praskim Koneser

 

W dniach 14.11.-17.11.2022. w ramach edukacji kulturalnej odbyły się wyjścia do Centrum Praskiego Koneser. Uczniowie wraz z nauczycielami podziwiali historię i dorobek Studia Filmów Rysunkowych.

Apel dla Niepodległej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w czwartek 10 listopada 2022 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Harcerze i druh Kamil z szacunkiem wnieśli flagę Polski, a następnie Pani Marzena, nasza Pani od historii, przypomniała uczniom znaczenie Święta 11 Listopada. Bardzo ważnym momentem było wspólne, werbalne i emocjonalne, odśpiewanie Hymnu Narodowego. Godnie włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła do Hymnu".

Patriotyczna lekcja online

Do obchodów Święta Niepodległości uczniowie przygotowywali się podczas różnych zajęć, między innymi podczas interesującej lekcji z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.