Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Przytul się do drzewa ‘2023

Wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego, ale i początek jesieni. W tym roku zaczęła się wyjątkowa – piękna, ciepła, słoneczna, zachęcająca do spędzenia czasu wolnego m.in. w pięknych lasach, dlatego też postanowiliśmy docenić piękno przyrody i włączyć się ponownie do ogólnopolskiej kampanii Strażników Lasów, Przytul się do drzewa-II edycja.

Rozpoczęcie roku harcerskiego

Rajd: „Co Pyza widziała na Pradze?"
 
W dniu 26 września 2023r harcerze z 430 WDH uczestniczyli w rozpoczęciu roku harcerskiego drużyn Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Stołecznej ZHP. Po uroczystym apelu otwierającym spotkanie, wszyscy wyruszyli na trasę rajdu po warszawskiej Pradze. W poszczególnych punktach były do wykonania konkretne zadania, m.in.: śpiewanie harcerskich piosenek, odegranie krótkiego teatrzyku, kolorowanie Herbu Pragi, oraz wiele innych.

Akcja "Kręć kilometry" '2023

Dnia 22.09.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień bez Samochodu z akcją „Kręć kilometry”. Udział w akcji to już nasza coroczna szkolna tradycja. W tym roku kręciliśmy kilometry pod hasłem „Kręć kilometry z gwiazdami”. Naszą wspaniałą szkołę odwiedziły niezwykłe postaci: Książę z bajki, lew z warszawskiego ZOO, czarownice, marynarze, księżniczki, aniołki oraz Pan Sebastian z Filharmonii Narodowej.

Bezpieczni na drodze

W dniu 18 września 2023 roku funkcjonariusze  Straży Miejskiej spotkali się z uczniami naszej szkoły. Celem było  przypomnienie  i utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego. Jak należy zachować się w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Strażnicy  omówili, jak prawidłowo przejść przez jezdnię i w jakim miejscu należy to zrobić. Wytłumaczyli, jaki kolor sygnalizacji świetlnej zezwala na przejście na drugą stronę jezdni, a jaki zabrania wejścia na „pasy".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 4 września 2023 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Naszą „tarchomińską społeczność": uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników uroczyście powitała Pani Dyrektor Ewa Warszewska. W tym wyjątkowym dniu, po wakacyjnej przerwie, było odświętnie i radośnie!