Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Bieg Mikołajów

W środę, 20 grudnia odbył się nasz, drugi już, Szkolny Bieg Mikołajów. Poprzedni bieg był jeszcze przy Tarchomińskiej, z okazji Mikołajek, tegoroczny na Skaryszewskiej, tuż przed świąteczną wizytą Mikołaja.

Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej w trzech turach: najpierw najmłodsi (klasy: 0, Ia, IIa, IIb), potem średniaki ( klasy IIc, III, Va, Vb), a na koniec najstarsi ( klasy VI, VII, III A, III B). Wszyscy chętni: dzieciaki i młodziki, biegali pojedynczo w kilkuosobowych drużynach, by następnie zająć jedno z zaszczytnych pięciu miejsc na podium.

Dzięki Fundacji Góry Przenosić otrzymaliśmy piękne nagrody: medale z Mikołajem, porcelanowe figurki prezentów, czerwone czapki i specjalne mikołajowe plecaczki okolicznościowe. Nikt nie odszedł bez nagrody i uznania!

Mimo nawału obowiązków przedświątecznych odwiedził nas także sam Święty Mikołaj, który zagrzewał sportowców do boju! Uczniowie na dzisiejszą okazję ubrali się z czerwonymi akcentami i założyli czerwone czapki. Ponieważ my także pragnęliśmy dać coś Świętemu, każdy biegacz zbierał podczas trasy symboliczne, woreczkowe „prezenty”, które zamiast w worku, wręczaliśmy naszemu gościowi prosto z kubełka. Zabawa była bardzo udana i uczniowie spisali się wspaniale.

Teraz czekamy już na to ostatnie, grudniowe spotkanie z Mikołajem, przy choince!

Małgorzata Targowska