Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

„Czytanie zbliża” 2018/2019

Idea, zainicjowanej przez Panią Irenę Koźmińską w 2001 roku ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, jest upowszechniana w naszej szkole od wielu już lat. Realizując projekt „Czytanie zbliża”, promujemy świadomość społeczną, dostrzegającą bardzo ważną rolę czytania w rozwoju dziecka.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z „czytającymi gośćmi” oraz w zajęciach czytelniczych, organizowanych przez nauczycieli w klasach, w bibliotece, w świetlicy szkolnej i podczas prowadzonych kół zainteresowań. Zajęcia umożliwiały dzieciom poznawanie ciekawej literatury, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Korzystając z założeń, opracowanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, nauczyciele prowadzili zajęcia według „wariantu prostego” – czytali uczniom codziennie przez kilkanaście minut lub stosowali „wariant mieszany” – czytali uczniom głośno, przez ok. 10 minut, wybrany fragment lektury, a następnie umożliwiali dzieciom czytanie i przeglądanie wypożyczonych albo przyniesionych z domu ulubionych książek. Wariant drugi sprawiał, że dziecko widząc zaczytanego nauczyciela odbierało komunikat, że książka jest ważna także dla osoby dorosłej, że warto wybierać ją zgodnie z własnymi zainteresowaniami i wytrwale poznawać.    

 Marzena Gołębiowska