Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Zaczarowana sensoryka z myślą o uczniach i smykach

W dniu 25.09.2019 rozpoczeliśmy zajęcia innowacyjne w naszej szkole pt.: „Zaczarowana sensoryka z myślą o uczniach i smykach”. Zajęcia sensoplastyczne mają na celu pobudzenie wszystkich zmysłów naszych podopiecznych. Wspierają także samodzielność, rozwój zmysłów, uczą wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu, wspierają rozwój poznawczy, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia, eksperymentować, a co najważniejsze króluje na nich pełna dowolność, nie stwarzamy ograniczeń w absolutnie żaden sposób.

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur, smaków oraz cała paleta barw. Wszystkiego można dotknąć, wszystkiego skosztować, spróbować łączyć, a dodatkowym plusem jest fakt, że sensoplastyka opiera się na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych – działania sensoplastyczne sprzyjają relaksacji.

W pierwszych zajęciach uczestniczyła klasa Ib. Do zajęć użyliśmy tylko i wyłącznie produkty spożywcze – mąki, makarony, kasze, płatki kukurydziane, olej. Maluchy weszły dość niepewnie, nie było ani butów, ani skarpet, więc każdą fakturę wyczuwali doskonale. Po chwili dzieci bawiły się już doskonale. Przesypywały, ugniatały i łączyły produkty ze sobą. Nie obyło się także bez próbowania stworzonej przez siebie masy. Po zajęciach można było otrzepać się, zmieść z siebie nadmiar mąki, umyć w misce (co było wielką frajdą).

Dziękujemy za dobrą zabawę.

 Auguścik Aleksandra, Pieńkowska Hanna